Objednávky byly bohužel uzavřeny 29.10. 2016
Jiří Radocha (nar. 1988), mladý talent z Čejkovic. Své první víno, dva demižony müllerky, udělal v garáži, protože záviděl kamarádům vinařům, že na zábavu donesli své vlastní víno.
Čejkovický sklep dostal od babičky a mohl začít s prvními serioznějšími pokusy s vínem. Pochází z nevinařské rodiny, takže všechny znalosti získával postupně z literatury, od zkušenějších kamarádů vinařů a ve vinařství Patria Kobylí, kde byl zaměstnán.
Vinařství oficiálně zakládal ve věku 21 let v roce 2009, kdy nalahvoval svá první vína pod vlastní etiketou.
V současné době je už rodinný sklep přestavěn, v přízemí vzniklo technologické zázemí pro výrobu vína a v patře pak degustační místnost.
Tradiční odrůdy čejkovických vinohradů jsou Modrý Portugal, Frankovka, Veltlínské zelené, Neuburské, Sylvánské, Tramín červený a burgundské odrůdy. Jiří zatím nemá dostatek hroznů pro všechna vína. Postupně se snaží rozšiřovat plochu svých vinohradů a nové vinohrady osazuje přednostně tradičními odrůdami. Vlastní hrozny má pro Veltlín, Müller-Thurgau a Modrý Portugal. Tchán pro něj pěstuje Zweigeltrebe, Rulandské modré a Neronet. Ostatní odrůdy nakupuje od přátel vinařů, snaží se však mít pěstování, redukci a sklizeň pod kontrolou.
Čejkovice mají celkovou rozlohu vinic 520 ha (hlavní tratě Šuby, Růžený, Čtvrtě a Odměrky). Jiří hospodaří v současnosti na 2 ha vinic a postupnými nákupy a výsadbou by se chtěl dostat na plnou samostatnost. Produkce vinařství je nyní asi 35000 lahví. Cílem je 40000 lahví, což je strop, kdy je schopen svá vína vyrábět sám podle svých představ.
Bílá vína vznikají v nerezu nebo v sudech, převážně akátových. Některá nechává ležet ne kvasničních kalech. Červená pak tradiční metodou kvašením v kádích za ručního potápění matolinového klobouku, aby se vyluhovalo dostatek aromatických látek. Snaží se pracovat se zdravými hrozny, aby mohl omezit použití síry a využívat přirozených kvasinek.

Cuvée Přátelství

Spolupráce mladých čejkovických vinařů při pěstování hroznů vyústila v myšlenku „společného vína“ a ve vznik Cuvée Přátelství, kdy 4 mladí vinaři z Čejkovic dodávají každý jednu burgundskou odrůdu (Jiří Pastorek – Rulandské šedé, Richard Pavka – Rulandské modré, klaret, Stanislav Škrobák – Rulandské bílé, Jiří Radocha – Chardonnay). Společně víno vyrábějí a společně prodávají pod jednotnou etiketou.

Vína vinařství Radocha

-Tramín červený

2015, pozdní sběr, polosuché, Čejkovice, trať Novosády

část výsadby je alsaský klon tramínu (Gewürztraminer), není tak aromatický

-Chardonnay

2015, pozdní sběr, suché, Čejkovice, trať Helezný díl, 13,5% alk.

třetina v nových sudech, prokvašeno do sucha, vyšší alkohol, díky trati a klonu dostatečná kyselina

-Veltlínské zelené

2015, pozdní sběr, suché, Čejkovice, trať Noviny, 11,5% alk.

25 let starý vinohrad

-Hibernal

2015, pozdní sběr, suché, Čejkovice, trať Helezný díl, 13,5% alk.

vyšlechtěno Dr. Beckerem v Německu 1944 (Seibel x Ryzlink rýnský), kvašeno spontánně, míchání na kalech, chuť plná, extraktivní

-Sylvánské zelené

2015, pozdní sběr, suché, Lanžhot, trať Strážovské hony, 12,5% alk.

plné, ležení na kalech, písečné podloží vinice, vůně vyzrálé světlé ovoce, s náznakem medu a bylin, chuť ovocně bylinná, měkce pikantní

-Cuvée Přátelství

2015, mzv, suché

po 25% Rulandské bílé, Rulandské šedé, Rulandské modré-klaret, Chardonnay, ve vůni jižní ovoce, v chuti světlé peckoviny, tělo plnější, lehce kořenité, delší dochuť

-Neronet

2014, mzv, suché, Starý Poddvorov, trať Krásná hora

odrůda vyšlechtěná prof. Krausem 1991, tmavá barva (barvířka), v chuti tmavé ovoce, ostružiny, borůvky, cabernetové tóny