možnost objednání bohužel skončila 08.02.2020

Malé exkluzivní vinařství založil ing. Vlastislav Klobása v roce 2000, kdy se osamostatnil a začal se věnovat vínu naplno.
Vinařství Klobása
Základem vinařství jsou vlastní 2 ha vinice na trati Neuperk v Nikolčicích. Vinice má JZ orientaci s maximálním osluněním, je tvořena sprašovou půdou, bohatou na vápník. Unikátní klima, teplé větry vanoucí od hustopečských rybníků a velký rozdíl mezi denními a nočními teplotami, umožňuje vyzrávat hroznům do kvalit vysokých přívlastků,  při tvorbě co největšího množství aromatických látek v bobulích.
Modré hrozny nechává vinař dozrát do kvality výběru z hroznů. Pokud toho nemůže docílit, vznikají rosé v kvalitě pozdních sběrů.
Ryzlinky pěstuje na dalším 1ha pronajatých vinic v oblasti Pálavy, která je svým půdním složením i mikroklimatem pro tyto odrůdy velice vhodná.
Zpracování hroznů a sklepní hospodářství přestěhoval Vlastislav Klobása ze znojemska do vinařského dvora v Nikolčicích, který postupně zrekonstruoval.
Hrozny jsou sbírány ručně. Při výrobě vín nepoužívá selektované kvasinky, nechává vína kvasit kvasinkami z vlastních vinic. Podle pořeby vína leží na jemných kalech. Výroba bílých vín probíhá většinou v nerezových tancích některá bílá vína jsou školena v sudech. Pro červená vína používá dubové sudy různého stáří, některé barikové.

Vína Vinařství Klobása

Sylvánské zelené, PS, 2018, suché, Nikolčice, trat‘ Neuperk

tradiční odrůda hustopečska, náročná na pěstování, proto ji pěstuje jen málo vinařů, pro vinařství Klobása je to vlajková loď, ruční sběr, odstopkováno, 36 hodin naležení na rmutu, kvašeno spontánně, 4 měsíce ležení na kalech s promícháváním, suchý, minerální

Ryzlink rýnský, PS, 2018, suché, Mikulov, trat‘ Valtická

ležení na jemných kalech, suchý, minerální

Ryzlink vlašský, PS, 2018, suché, Pavlov, trat‘ Stará hora

výsadba ze 70. let minulého století, delší ležení na kalech s promícháváním, plná harmonická chuť, sušené
ovoce, hrozinky

Sauvignon, PS, 2018, suché, Nikolčice, trat‘  Neuperk

intenzivní ovocné aroma (přezrálý angrešt, černý rybíz, žlutomasá broskev)

Chardonnay, PS, 2017, suché, Nikolčice, trat‘  Neuperk

plné, svěží víno, 5 měsíců ležení na jemných kalech v sudu ze slavonského dubu

Rulandské šedé, PS, 2018, suché, Nikolčice,trat‘  Neuperk

lisování odstopkovaných hroznů, naleženo na rmutu, ovocné aroma, vysoká viskozita, 3 měsíce ve starším dubovém nebarikovém sudu na jemných kalech, mikrooxidace

Tramín červený, PS, 2018, polosuché, Nikolčice,trat‘  Neuperk

ve výsadbě různé klony tramínů, vůně spíše jemnější, není „převoněný“

Pálava, PS, 2017, polosuché, Nokolčice, trat‘  Neuperk

mladší výsadba, vysoká vyzrálost hroznů, mandarinková vůně, klon pochází z matečné vinice v Perné, kde byla tato odrůda vyšlechtěna

Zweigeltrebe, VH, 2016/17, suché, Nikolčice, trat‘  Neuperk

kříženec Frankovka x Svatovavřinecké (vyšlechtil  Fritz Zweigelt v rakouském Klosterneuburgu), redukce hroznů na keři, ruční sběr, macerace v dřevěných kádích, ležení ve velkých dubových sudech, odbouraná kys. jablečná, nesířeno
velmi tmavá rubínová barva, chuť přezrálých tmavých třešní, zavařenina, koření, jemné třísloviny