Objednávky byly bohužel uzavřeny 28.06.
Malé exkluzivní vinařství založil ing. Vlastislav Klobása v roce 2000, kdy se osamostatnil a začal se věnovat vínu naplno. Základem vinařství je 2 ha vinice na trati Neuperk v Nikolčicích. Vinice má JZ orientaci s maximálním osluněním, je tvořena sprašovou půdou, bohatou na vápník. Unikátní klima, teplé vétry vanoucí od hustopečských rybníků a velký rozdíl mezi denními a nočními teplotami, umožňuje vyzrávat hroznům do kvalit vysokých přívlastků,  při tvorbě co největšího množství aromatických látek v bobulích.
Modré hrozny nechává vinař dozrát do kvality výběru z hroznů. Pokud toho nemůže docílit, vznikají rosé v kvalitě pozdních sběrů.
Zpracování hroznů a sklepní hospodářství přestěhoval Vlastimil Klobása ze znojemska do vinařského dvora v Nikolčicích, který postupně zrekonstruoval.
Hrozny jsou sbírány ručně. Při výrobě vín nepoužívá selektované kvasinky, nechává vína kvasit kvasinkami z vlastních vinic. Podle pořeby vína leží na jemnych kalech.Výroba bílých vín probíhá většinou v nerezových tancích, pro červená vína používá dubové sudy různého stáří, některé barikové.
Vinařství Klobása Vinařství Klobása

Vína Vinařství Klobása

– Sylvánské zelené, PS, 2016

tradiční odrůda hustopečska, náročná na pěstování, proto ji pěstuje jen málo vinařů, pro vinařství Klobása je to vlajková loď, ruční sběr, odstopkováno, 36 hodin naležení na rmutu, kvašeno spontánně, 2 měsíce ležení na kalech

– Ryzlink vlašský, PS, 2016, staré vinice

výsadba ze 70. let minulého století, delší ležení na kalech s promícháváním

– Veltlínské zelené, PS, 2016, staré vinice

pepřový klon veltlínu, stáří vinice cca 45 let

– Rulandské šedé, PS, 2016

lisování odstopkovaných hroznů, naleženo na rmutu

– Tramín, PS, 2016

– Pálava, PS, 2016

– Zweigeltrebe Rosé, MZV, 2016

snaha udělat těžší komplexnější rosé, 2,5 měsíců na kalech, zb. cukr 12g/l

– Chardonnay, PS, 2015

ležení na kalech, část v nerezu, část v akátovém sudu, pak sceleno

– Sauvignon, PS, 2015

odrůda náročná na zelené prace, odlisťování, probírku hroznů, v chuti ovocné tóny, mineralita